اینترنت پرسرعت ADSL+2

تاریخ انتشار : ۷ خرداد ۱۳۹۹

 ADSL يا همان (Asymmetric Digital Subscriber Line) فناوری است كه برای برقراری ارتباط پرسرعت و بدون قطعی با اينترنت ، طراحی  و در اختيار كاربران اداری و خانگی شرکت انتقال داده های آسیاتک قرار گرفته است. با بهره گيری از اين فناوری كاربران قادر خواهند بود تنها با استفاده از يك خط تلفن ، به صورت دائم و با سرعتی بالا به اينترنت متصل شوند.
در توضيح اين فناوری و استفاده ۲ منظوره از يك خط تلفن بايد گفت ، اساس اين فناوری استفاده از فضای خالی سيم های مسی تلفن است .بدين ترتيب كه سيم مسی تلفن  همانند لوله است كه هنگام استفاده از تلفن براي مكالمه های صوتی ، تنها قسمت اندكی از فضای آن به كار گرفته و مشغول می شود بدين صورت به سادگی مي توان از فضای خالی آن برای انتقال داده ها بهره گرفت .
در توضيح آن بايد گفت كاربران نيازی به استفاده از تجهيزات خاص و پيچيده ای ندارند و تنها با يك مودم adsl و يك تفكيك كننده (splitter) می توانند به سادگی به اين فناوری دست پيدا كنند. جهت استفاده همزمان از صوت و ديتا لازم است فركانسهای گفته شده از هم تفكيك گردد. برای اين منظور از اسپليتر استفاده می گردد.
Adsl  در واقع نوعی از dsl  ها می باشد كه ارتباط يا همان فركانس هاي قابل دسترسی نامتقارن بوده و سرعت دريافت داده ها به مراتب بيشتر از ارسال آنها خواهد بود و از آنجا كه سيگنال بر روي كابل های تلفن معمولی مسافت زيادی را نمی توانند طی كنند adsl در فواصل اندك قابل استفاده است كه معمولا كمتر از ۵ كيلومتر می باشد در adsl معمولی نرخ ارسال داده از ۱۲۸ كيلو بيت بر ثانيه آغاز شده و در فاصله ۱/۵ كيلومتر (۵۰۰۰ فوت ) از دفتر مركزی يا پايانه اصلی، تا ۸ مگابيت بر ثانيه افزايش می يابد. حداقل نرخ دريافت داده نيز ۶۴ كيلو بيت بر ثانيه می باشد كه معمولا به ۱۲۸ يا ۲۵۶ كيلو بيت بر ثانيه نيز می رسد. گفتنی است كه در فناوری +adsl۲ آسياتك سرعت انتقال داده بالاتر از adsl و مسافت قابل پوشش آن نيز بيشتر است در اين روش سرعت دسترسی به اينترنت تا ۳ برابر بيشتر از روش adsl  می باشد. بدين منظور كه سرعت download داده ها adsl،Mb/s۸ و در روش +adsl۲ حداكثر Mb/s۲۵ يعنی بيش از ۳ برابر می باشد نكته ديگر در فناوري +adsl۲  آسياتك امكان ارائه خدمات به مشتركين تا مسافت ۸ كيلومتر امكان پذير می باشد.

لیست تعرفه ها

 • اینترنت غیر حجمی ADSL+2
 • حجم سرویس های ۶،۳ و ۱۲ ماه به صورت ضریبی از حجم یک ماهه طبق جداول فوق که به صورت یک جا در سرویس مشترکین اعمال خواهد شد.
 • خرید سرویس های شش و دوازده ماهه (بجز سرویس های برنزی کم حجم)، به ترتیب شامل ۵ و ۱۰ درصد تخفیف خواهد بود.

*  به آستانه مصرف هر یک ازسرویس ها ۵ درصد ترافیک بیش تر برای ایجاد حاشیه اطمینان محاسبات مصرف کاربران افزوده شده است.

 • آستانه مصرف منصفانه که به اختصار FUP نامیده می شود عبارت است از حداکثر میزان ترافیکی که مشترک می تواند در یک دوره و با همان سرعتی که سرویس را خریداری کرده، استفاده کند.
 • منظور از ترافیک داخلی، هر ترافیک با میزبانی داخلی است یعنی سایت ها و اپلیکیشن هایی که سرور آن در داخل کشور می باشد.
 • ترافیک پیام‌رسان ‌های داخلی مورد تایید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، طبق مصوبه ۲۶۵ بصورت یک سوم بها محاسبه می‌شود.
 • برای اطلاع از سامانه های با ترافیک رایگان برای مشترکین سرویس های ADSL آسیاتک اینجا کلیک نمایید
 • منظور از ترافیک بین الملل، هر ترافیک با میزبانی خارجی است یعنی سایت ها و اپلیکیشن هایی که سرور آن در خارج از کشور می باشد مانند اینستاگرام، تلگرام، گوگل و ….
 • مصرف هر گیگ از ترافیک بین الملل ۲ برابر مصرف هر گیگ از ترافیک داخلی محاسبه می شود.
 • در تمامی سرویس ها، FUP یکجا به مشترک داده می شود و مدیریت مصرف بنا بر میل مشترک در یک دوره می باشد.
 • سرعت سرویس ها برای ۹۵ درصد مواقع تضمین می شود و ممکن است در ۵ درصد مواقع کاهش یابد.
 • مبلغ مالیات ارزش افزوده به سرویس ها اضافه خواهد شد.
 • هزینه‌ی راه‌اندازی و نصب این سرویس‌ها ۱۵,۰۰۰ تومان است.
 • هزینه دایری و تخلیه خطوط مشترکین ۱۲,۰۰۰ تومان است که در هنگام ثبت نام دریافت خواهد شد.
 • هزینه ی ایاب و ذهاب جهت نصب و راه اندازی و رفع خرابی ۲۵.۰۰۰ تومان می باشد.
 • برای کسب اطلاعات بیشتر مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات را مطالعه فرمائید.
 • جزئیات پارامترهای موافقت نامه سطح خدمات آسیاتک، مطابق ضوابط مصوبه ۱۷۷ سازمان تنظیم مقررات به پیوست قرارداد مشترکین میباشد.
 • سرویس های مندرج در جداول فوق دارای تائیدیه ۵۱۷۲۴۵،۵۱۷۶۹۸ از سازمان تنظیم مقررات می باشند.

جهت ثبت نام روی دکمه زیر کلیک کنید

 • حجم اضافه عادی
 • گیگ باکس
 • سایر خدمات

یکی از ویژگی‌های مودم‌های +ADSL2، تقسیم طیف فرکانسی یک خط تلفن به دو بخش مستقل با مشخصات متمایز است که این دو بخش به مکالمات تلفنی (POST) و تبادل دیتا اختصاص دارند. به این ترتیب کاربران اداری دارنده مودم‌های ADSL قادر به استفاده همزمان از خط تلفن خود خواهند بود، بدون آنکه اختلالی در فرآیند ارسال و دریافت دیتا ایجاد کنند.

مودم‌های +ADSL2، علاوه بر این، امکان برقراری ارتباطات صوتی از طریق تکنیکی موسوم به “صدای کانالیزه شده بر روی (CVODSL DSL) ” را فراهم می‌کند.

با استفاده از تکنیک CVODSL صوت به صورت دست نخورده و بدون تبدیل باقی می‌ماند و سرویس دهنده قادر خواهد بود تا ۴ خط تلفنی را بر روی یک خط +ADSL2 ایجاد کند.

استفاده DSL و انتقال داده به کمک سیم‌های تلفن یکی از آسان‌ترین راه‌های انتقال داده و دسترسی به شبکه جهانی است. علاوه بر آن می‌توان به خدمات دیگری اعم از انتقال صوت، انتقال تصویر، ویدیو کنفرانس و تلویزیون اینترنتی بهره جست.

نکته: در شرایطی که از بیشتر از یک دستگاه تلفن روی خط ADSL خود استفاده می‌کنید و یا Caller ID جدا و یا دستگاه فکس روی خط ADSL خود دارید، به ازای هر یک از این دستگاه‌ها حتما یک اسپلیتر جداگانه تهیه نمایید و دستگاه مورد نظر را به خروجی phone آن وصل نمایید.

توجه: دقت کنید که دوشاخه‌ای که سیم متصل شده به اسپلیتر از طریق آن به پریز تلفن وصل می‌شود، دارای کیت ضد برق نباشد. در چنین شرایطی تنها هنگامی که تلفن مشغول است (مثل هنگامی که گوشی تلفن را برداشته‌اید) اتصال شما به اینترنت برقرار است. این نوع دوشاخه را با دوشاخه معمولی تعویض و همچنین در صورتی که از صفربند تلفن استفاده می‌نمایید آن را حتما بعد از اسپلیتر به قسمت phone آن وصل نمایید.