StarLink

تاریخ انتشار : ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

بنا بر اخبار منتشر شده، بزودی گوشیهای نسل جدید آیفون و اندروید، به طور مستقیم و بدون هیچ تجهیزات اضافی، قادر به اتصال به اینترنت ماهواره ای (مانندStarLink) خواهد بود ، به نظر می رسد زنجیره های این اتفاق تا سال 2025 نهایی و کامل خواهند شد، هر چند تا آن زمان هم این خدمات در برخی مکان ها به صورت آزمایشی بهره برداری خواهند شد.

البته اینکه این خدمات را به صورت رومینگ با اپراتورهای محلی ارائه کنند و یا سیم کارتی مستقل صادر کنند و یا شکل دیگری از ارئه ی خدمت را در پیش بگیرند، هنوز آنچنان روشن نیست.

تلفیق این تکنولوژی جدید با سیاست اعلامی دولت های سابق ایالات متحده آمریکا برای ایجاد اینترنت چمدانی ، میتواند باعث ارائه نوعی جدید و متفاوتی از خدمات در برخی کشورها شود.

موانع زیاد بر سر راه توسعه 5G ، بالا بودن قیمت اینترنت همراه و همچنین فیلترینگ گسترده از عواملی است که میتواتند ضریب نفوذ این خدمات ماهواره ای در کشور های هدف ایالات متحده را تقویت کند.

جدا از مباحث سیاسی این دستاورد بزرگ بشری باعث ایجاد امکان اتصال جمعیت بزرگ و خاموش جهان به اینترنت، توسعه ی جهشی در صنعت IOT و در نهایت رفاه بیشتر بشر خواهد شد

0 0 votes
امتیاز شما
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x