فضای ابری (Cloud) چیست؟

تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۹

فضای ابری چیست ؟ یک سرویس کاملا” اختصاصی برای کاربرانی که به دنبال فضایی امن مختص به خود جهت قرار دادن و اشتراک گذاری انواع داده های شخصی و سازمانی هستند. با توجه به دسترس بودن این فضا فقط از داخل کشور بنوعی جلوی هرگونه اخلال و دسنرسی غیر مجاز از خارج از کشور به اطلاعات کاربر سلب شده است. به عنوان یک راه کار کامل و جامع می باشد.امکان دسترسی از طریق Device ها (موبایل، تبلت، PC و ….) با شرایط و قوانین وضع شده توسط خود کاربر و دارا بودن اپلیکیشن های اختصاصی مربوط به IOS, Android, Windows از جمله مزیت های این سرویس می باشد.

امروزه برای ذخیره سازی داده ها می توان از فضاهای ابری استفاده کرد که دسترسی به داده ها را در هر زمان و مکان امکان پذیر می نماید. برای متصل شدن به فضاهای ابری می توان از نرم افزارهای مختلفی برای انواع سیستم عامل ها استفاده کرد که این نرم افزارها شامل Windows,Android,Ios  نیز می باشد.

از نزم افزارهای  ابری معروف می توان GoogleDrive ,OneDrive ,Dropbox, iCloud  نام برد.

در همین راستا و در جهت ایرانیزه کردن اینگونه سرویسها و استفاده  تحت بستر اینترانت دسترسی سریع تر و راحت تر در داخل کشور شرکت انتقال داده های آسیاتک اقدام به راه اندازی سرویس ذخیره سازی ابری در دیتاسنتر خود نموده است.

یک پاسخ به “فضای ابری (Cloud) چیست؟”

  1. […] هشتم آدرماه سال 1399 ، علاوه بر امکانات ایجاد ماشین ابری (Cloud) مشترکین میتوانند از طریق بسته های شارژخدمات ابری، از […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *