سیستم تلفن PBX چیست؟

تاریخ انتشار : ۲ شهریور ۱۴۰۰

آداک رایان ارائه دهنده خدمات تخصصی شبکه و تلفن های ویپ در شهرک صنعتی پرند و نصیر آباد- از طریق این لینک میتوانید جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

با انواع مختلف سیستم های تلفن PBX و نحوه عملکرد هر یک از آنها آشنا شوید.

اگر به تازگی تحقیق در مورد راه حل های تلفن را برای کسب و کار خود آغاز کرده اید ، ممکن است با نام اختصاری PBX برخورد کرده باشید که مخفف Private Branch Exchange است. تعجب می کنید معنی آن چیست؟ ما برای کمک اینجا هستیم.

PBX فقط یک اصطلاح است که به معنی سیستم تلفن درجه تجاری است.

سیستم های تلفن تجاری دارای ویژگی های کلیدی صوتی هستند که شرکت ها برای اجرای عملیات روزانه به آنها نیاز دارند.

از جمله این ویژگیها می توان به:

شماره گیری فرمت

تنظیم ساعت کاری جهت هدایت ساعات خاموش

صف های انتظار مشتریان ،

موسیقی در حالت تعلیق و کنفرانس تماس

اشاره کرد.

PBX ها تنوع زیادی دارند ، اگرچه امروزه اکثر آنها دیجیتالی هستند و از اینترنت برای ارسال ارتباطات صوتی و تصویری استفاده می کنند. در زیر انواع سریع سانترال های موجود امروز را مرور می کنیم. ما با توضیح قدیمی ترین PBX – PBX آنالوگ شروع می کنیم. ما این کار را برای هیچ مشاغل امروزی توصیه نمی کنیم. با این حال ، اگر در حال حاضر PBX آنالوگ دارید ، ممکن است توضیح مفید باشد.

سیستم تلفن سانترال آنالوگ سنتی PBX

این سیستم ها برای مدت طولانی وجود داشته و از طریق خطوط خدمات تلفن قدیمی ساده (POTS) به شبکه تلفن عمومی سوئیچ (PSTN) متصل می شوند. PBX تماس های بین تلفن ها و دستگاه های فکس را با اتصال فیزیکی به سیم کشی مسی مدیریت می کند. تماس های ورودی از طریق PBX و به تلفن ها هدایت می شوند و می توان تماس ها را از طریق PBX بین تلفن ها منتقل کرد. خود سانترال معمولاً در کمد مخابراتی یک دفتر زندگی می کند.

The Hybrid (IP-TDM) platform supports up to 128 analog trunks Source

نکته اصلی PBX آنالوگ این است که به خطوط POTS متصل می شود که اینترنت را از قبل تاریخ گذاری می کنند. این سیستم ها قادر به بسیاری از ویژگی های سیستم تلفن های امروزی مانند پست صوتی به ایمیل نیستند و نمی توانند تماس های صوتی با کیفیت بالا ارائه دهند.

IP PBX یا VoIP PBX

با جایگزینی تدریجی خطوط مسی با اینترنت پر سرعت همانند پهنای باند اختصاصی شرکت شاتل ، PBX های پروتکل اینترنت (IP) رایج ترین سیستم هایی هستند که در شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرند. اگرچه هنوز امکان خرید سیستم های آنالوگ وجود دارد ، اما مطمئناً مطلوب نیست زیرا آنها قابل توسعه یا ارتقا نیستند. آنها برای کار با VoIP یا سایر سخت افزارهای دیجیتالی به آداپتور نیاز دارند.

IP PBX تماس های صوتی هستند که از طریق سخت افزار و نرم افزار بر اساس ارتباط مبتنی بر ip برقرار می شودند و سرور آنها معمولا در اتاق MDF یا اتاق سرور می باشد . که همه یوزرها از طریق کابل شبکه و سوییچ به آن متصل هستند

PBX های IP قادر به پخش صوتی با کیفیت بالا و بسیاری دیگر از ویژگی های پیچیده سانترال هستند ، مانند نوبت دهی تماس ها ، قوانین انعطاف پذیر ساعت کاری و ادغام برنامه ها ، مبادله با سایر سیستم های ارتباطی و CRM یکپارچه.

تعداد کمی از شرکتها از سیستمهای PBX IP پیش فرض استفاده می کنند. اما فراتر از PBX و LAN دفتر ، یک جزء دیگر برای کارکردن تلفن ها وجود دارد: رابط های نرخ اولیه (PRI) یا سرویس SIP Trunking. اینها خدماتی هستند که یک کسب و کار می تواند برای اتصال آنها به IP PBX اصلی خود به شبکه تلفن عمومی سوئیچ شده بخرد. به این ترتیب ، مشاغل می توانند از محل کار خود به خارج از جهان تماس بگیرند.

برای نگهداری IP PBX پیش فرض ، به کمک یک متخصص IT نیاز دارید. هزینه های مربوط به یک PBX IP اصلی شامل: تجهیزات (PBX و تلفن ها) ، SIP Trunking یا خدمات PRI و زمان متخصص IT برای استقرار و نگهداری سیستم تلفن می باشد.

میزبان PBX یا “سیستم تلفن ابری”

یک سرویس سانترال (یا سانترال مجازی) میزبان ، سیستم تلفن را از کمد مخابراتی شما بیرون می آورد و “در ابر” قرار می دهد. به عبارت دیگر ، سانترال میزبان یک سانترال مبتنی بر VoIP است که توسط ارائه دهنده خدمات نگهداری می شود و به مشاغل اجازه می دهد از طریق اینترنت عمومی به آن متصل شوند. برای مشتری ، این امر هزینه های نگهداری PBX ، دردسرهای ارتقاء نرم افزار PBX و خرابی سرویس را حذف می کند ، زیرا همه این مسائل توسط ارائه دهنده خدمات حل می شود.

Hosted PBX phone system services reduce costs by maintaining all the phone system hardware offsite

ویژگی بارز این رویکرد هزینه های اولیه پایین سرمایه ای است که اغلب آن را برای مشاغل کوچک و متوسط بهترین گزینه می کند. اکثر ارائه دهندگان PBX میزبان نیازی به خرید تجهیزات غیر از تلفن های IP از مشتریان ندارند. در صورت تعجب ، سرویس SIP Trunking (اتصال به PSTN) نیز توسط ارائه دهنده PBX میزبان اداره می شود – اگر از طریق ارائه دهنده PBX میزبان تماس بگیرید ، تماس از طریق اینترنت به ارائه دهنده ارسال می شود ، و سپس به PSTN برگردید

بسیاری از ارائه دهندگان PBX میزبان ، درگاه های مدیریتی مبتنی بر مرورگر را ارائه می دهند که به صاحبان حسابها کنترل کامل از نحوه استفاده از خدمات تلفن در دفتر را می دهد. مشتریان می توانند تلفن ، برنامه های افزودنی ، کاربران و برنامه های کاربردی (مانند Music on Hold و صف های ACD) را به راحتی با چند کلیک ماوس اضافه کنند.

0 0 votes
امتیاز شما
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x